Комунальне некомерційне підприємство "Центральна районна лікарня" Житомирської районної ради


Головна » 2013 » Вересень » 2 » Ліки для гіпертоніків
10:18
Ліки для гіпертоніків
Стан реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою в Житомирському районі

Житомирський район, як і всі райони області з кінця 2012 року розпочав реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою на підставі наказів МОЗ України та Департаменту охорони здоров’я ОДА.

Житомирський район територіально розміщений навколо міста Житомира і не має районного  центру. Всього проживає 67 284 осіб. Кількість населених пунктів в районі  - 91, в тому числі – 66 сіл із населенням до 1000 жителів, з них 23 населені пункти з чисельністю населення до 300 жителів. В тридцяти населених пунктах відсутні лікувальні заклади і населення обслуговується амбулаторіями до яких воно підкріплене.

В районі проживає 55 тис. дорослого населення, з них 17650 осіб внесено  в реєстр хворих на артеріальну гіпертензію.

У проекті беруть участь усі заклади первинної медичної допомоги: 18 амбулаторій ( 17 із них загальної практики-сімейної медицини), 18 фельдшерсько-акушерських пунктів, 24 фельдшерські пункти; а також відділення лікарів загальної практики-сімейної медицини ЦРЛ, Троянівська дільнична лікарня, відділення стаціонару КУ ЦРЛ.

В реалізації програми  працюють 20 лікарів ЗПСМ, 4 лікарі-неврологи, лікар-кардіолог та 3 лікарі-терапевти, які проводять виписування рецептів на гіпотензивні препарати згідно даного проекту. Наказом по КУ ЦРЛ координатором проекту призначено районного терапевта Штурнак О.І., яка забезпечує організацію заходів,  моніторинг та оперативне реагування.

Мережа аптечних закладів, які відпускають ліки для осіб з гіпертонічною хворобою, становить: 11 аптечних пунктів, в тому числі комунальна аптека  №118, та 7 пунктів реалізації медикаментів в амбулаторіях та ФАП ( всього 18 закладів).

З метою організації роботи та забезпечення моніторингу проекту виконано наступні заходи:

-      видано розпорядження голови районної державної адміністрації, яким утворено робочу групу по реалізації заходів проекту;

-      видано відповідні накази по КУ ЦРЛ, якими створено штаб, розроблено план заходів, доведено планові завдання;

-      проведено подвірні обходи населення з вимірюванням артеріального тиску та інформуванням про заходи проекту;

-      забезпечено інформаційними матеріалами та пам’ятками  всі заклади ПМСД, відділення ЦРЛ;

-      проводяться щотижнево  наради із лікарями та середнім медичним персоналом;

-      забезпечено при потребі доставку ліків хворим медичними працівниками ФАП, ФП;

-      проводиться щотижневий моніторинг виписаних та отоварених рецептів.

-      залучено до виписування лікарів стаціонару.

При реалізації проекту район зіштовхнувся з цілою низкою проблем:

-         важке залучення приватних аптек до реалізації антигіпертензивних препаратів за референтними цінами;

-         в районі існує кадровий дефіцит спеціалістів ПМД: на даний час не укомплектованими лікарями ЗПСМ залишається 6 лікарських амбулаторій,  де працюють на 0,5 посади зовнішні сумісники, що призводить до неоднакового навантаження лікарів первинної ланки, що призводить до значної різниці в кількості як виписаних, так і отоварених рецептів; з метою виправлення становища проведено чіткий розподіл коштів субвенції між лікарями ЗПСМ з урахуванням кількості осіб в реєстрі та навантаження на займану посаду;

В результаті проведеної роботи так і не вдалося досягнути бажаного (100%) результату використання субвенції. За 7 місяців 2013 року по Житомирському району було отоварено рецептів на загальну суму субвенції 74 148 грн., що склало 54,2 % від суми виділених коштів на 7 місяців.


Переглядів: 582 | Додав: ztcrl | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: